ПЕРСОНАЛИЗОВАНА МЕДИЦИНА – ЛЕЧЕЊЕ И ТЕРАПИЈА ПРЕМА „ЈЕДНОМ ЧОВЕКУ“

У емисији „Пут до здравља“ ТВ Зона плус, гостовао је проф. др Иван Тасић, начелник одељења Ц, Института „Нишка Бања“ а тема је била курс који ће се одржати 5. јуна под називом Ехокардиографија у откривању и разумевању срчане инсуфицијенције са очуваном ејекционом фракцијом ХфпЕФ.

Осим што је говорио о организацији курса, проф. Тасић је истакао да у раду са пацијентима у Институту имамо приступ лечењу и терапији који се фокусира на појединца, односно на „једног човека“, који се у савременој медицини назива персонализована медицина или холистички приступ.

Овај концепт напушта застарели принцип „један лек за све“ и креира терапију искључиво према јединственим особинама, генетици и потребама конкретног пацијента.